Home

Stage Schedule

Facebooktwitteryoutubeinstagram

Thursday
    • 12-4 Mixed DJ's/Sound Systems (Rundat, Just One)
  • 3:45 Opening Blessing
    • 12:00 - Misc- Rundat, Just One, etc
  • 4:00 Altar Tones
    • 4:50 - Inner Standing
  • 5:15 Rocker T w/ 7th Street Band
    • 6:15- Stay Positive
  • 6:40 Irie Rockers
    • 7:40- Just One
  • 8:05 Woven Roots packagex w/ Luv Fyah/ Travis Bx w/ Winstrongx w/ Messenjah Selah/ Armyx
  • 10:10 w/ JahDan Blakkamoore
    • 11:10-Blessed Coast
  • 11:30 Walshy Fire/Kabaka Pyramid

South Beach DJ & Special Guest Schedule:

  • Inner Standing w/ Arkaingelle
  • Just One
  • Green B
  • Smokey
  • Blessed Coast
Friday
  • 12:00 Opening Ceremony (20) + SPARC program (10)
    • 10:00- Noble Toble
  • 12:30 Tatanka
    • 1:30- Guidance
  • 1:55 Yogoman Burning Band
  • 3:00 Winston “Flames” Jarrett
    • 4:00- Smokey
  • 4:25 Nattali Rize
    • 5:35 - Dub Cowboy
  • 6:05 Perfect Giddimani
    • 7:25 - Brimstone
  • 7:55 Kabaka Pyramid & The Bebble Rockers
    • 9:10- Inner Standing + Arkaingelle
  • 9:40 Stick Figure
    • 11:00- Jah Warrior Shelter + Rocker T
  • 11:30 Assassin aka Agent Sasco

South Beach DJ & Special Guest Schedule:

  •  WBLK
  •  Los Rakas
  •  Guerrilla Takeover
  •  G. Davis
  •  Konnex
Saturday
  • 10:30 Opening Blessing (30)
    • 10:00- Sun Dub
  • 11:00 Mighty Mystic & The Hard Roots Movement
    • 12:10- Sun Dub
  • 12:35 Culture feat. Kenyatta Hill
    • 1:50- Konnex
  • 2:15 Nkulee Dube
    • 3:15- Pressure
  • 3:45 Ibibio Sound Machine
    • 4:55- Onewise
  • 5:20 Warrior King & Rootz Warriors
    • 6:20- Green B
  • 6:45 Ken Boothe
  • 7:50 Junior Kelly
    • 9:00- G. Davis + guests
  • 9:30 J Boog
    • 10:50- Guerrilla Takeover
  • 11:30 Slightly Stoopid

South Beach DJ & Special Guest Schedule:

  • Casa Rasta/ Jemere Morgan
  • JahDan Blakkamoore
  • Deejay Theory
  • Jah Warrior/ Rocker T
  • Soulmedic / Young Shanty
Sunday
  • 10:30 Opening Blessing (30)
    • 10:00- Stay Positive
  • 11:00 Mystic Roots Band
    • 12:15- Stay Positive
  • 12:45 Sensimilla Dub
    • 2:00- Full Watts
  • 2:30 Ojo de Buey
    • 3:45- Casa Rasta
  • 4:15 Marla Brown
    • 5:30- Rundat
  • 6:05 Dezarie
    • 7:25- WBLK
  • 7:55 Lutan Fyah & The Riddem Rebels
    • 9:20- Noble Toble + Teomon & Rob Symeonn
  • 10:00 Sly & Robbie w/Marcia Griffiths, Judy Mowatt & Cherine Anderson

South Beach DJ & Special Guest Schedule:

  • Rundat
  • Guidance
  • Brimstone
  • One Wise
  • Pressure
  • Noble Toble with Rob Symeonn/ Teomon
  • Full Watts
  • SHC guests
  • Dub Cowboy